MASAŻ DŹWIĘKIEM


Indywidualny masaż dźwiękiem

Terapia dźwiękiem, do której zalicza się masaż misami dźwiękowymi, jest metodą holistyczną, a więc całościowo wpływa na ludzki organizm. Poprawia wszystkie jego mechanizmy i ma dobroczynny wpływ nie tylko na ciało, ale i na psychikę. Wspiera harmonijny rozwój wewnętrzny oraz daje szansę na bardzo głęboki relaks i oderwanie się od codziennego zgiełku. Mimo, że dźwięk misy jest bardzo subtelny, siła jego oddziaływania jest niezwykła. Wibracja mis porusza każdą komórkę ludzkiego ciała.

Metoda masażu opracowana przez Petera Hessa jest bardzo wszechstronna, w pełni bezpieczna i dająca wiele przyjemności. Łączy w sobie duchowe podejście wschodu i naukowe podejście zachodu. Każdy masaż ma swoje ścisłe reguły wpracowane w ciągu wieloletnich badań i mimo swojej nieinwazyjności może przynieść bardzo duże korzyści.

Sesje masażu pomagają uporać się ze stresem, strachem, przemęczeniem, lękami, obniżeniem nastroju i negatywnymi myślami. Poprawiają samopoczucie, podnoszą zdolność koncentracji, pobudzają wyobraźnię i kreatywność, wzmacniają pamięć, przywracają wiarę we własne możliwości oraz wzmacniają pewność siebie. Działają też cudownie na ciało fizyczne!

Nawet samo słuchanie dźwięków mis jest wyjątkowym doświadczeniem. Czas zwalnia swój bieg, stresy dnia codziennego stają się na chwilę mniej ważne, a my zaczynamy być naprawdę w TU I TERAZ. Kiedy to co przeminęło, i to co jeszcze nie nadeszło, przestaje być najważniejsze, myśli stają się lekkie i ustaje wewnętrzny, burzliwi dialog. Nasz umysł odpuszcza ciągłą kontrolę i pozwala rzeczą po prostu się wydarzać.

W czasie masażu dźwięki odbierane są nie tylko dzięki zmysłowi słuchu, ale również całym ciałem. Wibracja mis, jest nie tylko przyjemna w odbiorze, ale również daję szansę na głęboki relaks i uruchomienie się w ciele mechanizmów naprawczych.

Jak to wygląda w praktyce?

Zabieg relaksacyjny przy użyciu mis dźwiękowych trwa 60 minut, jednak jeśli istnieje taka potrzeba długość spotkania można skracać lub wydłużać. Zależy to od indywidualnych potrzeb klienta. Każde spotkanie poprzedzone jest rozmową na temat aktualnego stanu zdrowia. Zabiegi przeprowadzane są zazwyczaj na leżąco. Osoba masowana układa się w wygodnej dla niej pozycji, najpierw na brzuchu, a później na plecach. W czasie zabiegu misy dźwiękowe ustawiane są na ciele klienta oraz obok niego. Jeśli z przyczyn zdrowotnych nie ma możliwości wygodnego ułożenia się, zabieg przeprowadzony może zostać na siedząco lub stojąco.

Kojące dźwięki wydobywane są z mis dzięki użyciu różnego typu filcowych pałeczek, a masowana osoba ma odczucia przyjemnej kąpieli w dźwięku. Przebieg każdego seansu jest niepowtarzalny i dopasowany do potrzeb i oczekiwań masowanej osoby. W miarę kolejnych spotkań sesje rozwijane są o nowe elementy.

W trakcie masażu dbam o to, aby masowana osoba przede wszystkim czuła się jak najbardziej komfortowo. Masaż jest zabiegiem głównie relaksacyjnym. I im bardziej klient będzie zrelaksowany tym lepiej. Niektórym zdarza się zasnąć w czasie zabiegu. Jest to również zupełnie normlane i dopuszczalne.

Zauważalne pozytywne zmiany widoczne są już po pierwszym spotkaniu. Czasami jednak trzeba poczekać na nie nieco dłużej, około 4-7 spotkań, aby organizm miał czas na dostrojenie się i nauczenie się korzystania z dobroczynnych dźwięków. Bardzo wyraźną zmianę widać po skorzystaniu z około 10 zabiegów. Pozytywne efekty działania dźwięku utrzymują się w ciele przez kilka dni. Można więc korzystać z masażu 1-2 razy w tygodniu, aby uzyskać najlepsze rezultaty.

Jak przygotować się do masażu?

Aby skorzystać z indywidualnego masażu dźwiękiem nie trzeba się w żaden szczególny sposób przygotowywać. W czasie zabiegu nie trzeba zdejmować ubrań, wystarczy mieć na sobie wygodne ciuchy bez zamków i guzików. Istnieje możliwość przebrania się bezpośrednio przed zabiegiem. Najlepiej nie mieć na sobie biżuterii, ponieważ jej bezpośredni kontakt z powierzchnią misy zakłóca jej dźwięk. Ostatni posiłek najlepiej zjeść 30-60 minut przed spotkaniem. Po zabiegu warto wypić przynajmniej jedną lub dwie szklanki wody. Woda pomoże w oczyszczeniu ciała z toksyn.

Kto może skorzystać z masażu dźwiękiem?

Ze względu na swoje delikatne i nieinwazyjne działanie masażu misami dźwiękowymi, praktycznie nie istnieją przeciwskazania, które uniemożliwiałyby korzystanie z niego ze względu na konkretne dolegliwości. Nie istnieją tutaj żadnego ograniczenia wiekowe. Z masażu mogą korzystać osoby starsze oraz dzieci. Masażu dźwiękiem nie wykonuje się jedynie kobietom w pierwszym trymestrze ciąży oraz osobom z rozrusznikiem serca.